Luister radio: Ons Eiland, Altijd Dichtbij of kijk live TV

Fietsverlichting: losse lampjes mogen nu ook

Losse verlichting, zichtbaar bevestigd op jas of tas mag nu (officieel per 1 november 2008) ook. Nu de dagen weer korter en het weer slechter wordt is het voor fietsers belangrijk goed zichtbaar te zijn voor andere weggebruikers.

Waar moet de verlichting aan voldoen?
In het donker of bij slecht zicht moeten de lichten op uw fiets aan: Een wit of geel licht aan de voorzijde, een rood licht aan de achterzijde. Losse verlichting bevestigd aan jas of tas mag ook, maar moet wel goed zichtbaar zijn. Ook reflectie is verplicht: een reflector aan de achterzijde van de fiets, op de trappers en op de zijkant van de wielen.

Controleren
Wie nu zijn fietsverlichting controleert, staat straks niet voor onaangename verrassingen. De politie start binnenkort weer met verlichtingscontroles. De boetes voor het niet voeren van de juiste verlichting of reflectie is 20,- euro. Maar belangrijker is dat u duidelijk zichtbaar bent voor andere weggebruikers!

Tip de redactie
Heb je nieuws voor ons? Of het nu gaat om een leuk verhaal, een opmerkelijk bericht, iets dat speelt in de buurt of als je politie of andere hulpdiensten ergens ziet: laat het ons weten!

📧 Mail naar redactie@omroeparchipel.nl
📞 Bel naar 0187-682630
💬 Stuur een WhatsAppje naar 0187-609512
Foutje gezien of twijfel over een advertentie?
Zie je een fout in dit artikel, werkt iets niet goed of kom je een advertentie tegen die niet klopt? Laat het ons weten via redactie@omroeparchipel.nl. We kijken er graag naar.