Luister radio: Archipel in de ochtend of kijk live TV

Krachten worden gebundeld in Herkingen

Onafhankelijk van elkaar was men in Herkingen bezig om in het belang van de bewoners van Herkingen projecten voor elkaar te krijgen. De speeltuinvereniging heeft behoefte aan het verbeteren van de speeltuin, de voetbalvereniging heeft voor jongeren accommodatie en wil die daarvoor beschikbaar stellen terwijl de dorpsraad tijdens de schouw in november 2010 met de burgemeester de slechte staat van onderhoud van de speeltuin onder de aandacht bracht en een locatie probeerde te bemachtigen voor een voetbalkooi voor de jeugd in Herkingen.

De dorpsraad kreeg kennis van de activiteiten van de verschillende organisaties en stelde een bijeenkomst voor.

Op 9 maart 2011 in de middag ontmoette een delegatie van de voetbalvereniging Herkingen, speeltuinvereniging de Krammer en de dorpsraad elkaar in Ons Huis te Herkingen. Peter de Pagter, griffier van de gemeente Dirksland, was namens de burgemeester, aanwezig om te kijken hoe Herkenezen met elkaar omgaan. Loes Oranje leidde als voorzitter van de dorpsraad de besprekingen en memoreerde in het kort dat binnen deze toch wel kleine gemeenschap samenwerking tot mooie resultaten kan leiden.

Secretaris van de voetbal vereniging, Jan van Dijk, legde in een duidelijke korte samenvatting uit wat de gedachtengang van de voetbalvereniging inhoud. Hij stelde voor om het trainingsveld beschikbaar te stellen voor de jeugd van Herkingen als trapveld. In het trainingsveld is al een zogenaamd pannekooi beschikbaar voor de kleine jeugd. Dit wordt fysiek afgescheiden van het trapveld zodat de kleintjes beschermd zijn tegen ballen van de grotere talenten. Naast het trainingsveld gaan de bossages aan de Oranjestraat plat en kunnen speeltoestellen voor de speeltuin worden gerealiseerd. Ook deze speeltuin wordt weer afgescheiden van de rest. Middels poorten zijn alle drie de locaties bereikbaar. De accommodaties zijn alle dagen van de week beschikbaar. In de avond wordt na een bepaald tijdstip het hek op slot gedaan. Het onderhoud wordt door de voetbalvereniging gedaan. 

Inga Markus van de speeltuinvereniging gaf aan blij te zijn met dit voorstel, want het onderhoud van de bestaande speeltuin aan de Krammerstraat is al een zorgpunt. Ook de vervanging van verschillende toestellen is aan de orde. Als er toch de beuk in moet, dan is verhuizing van de speeltuin naar het voetbalveld een prima optie.

De dorpsraad is zeer verheugd met deze uitkomst. Het gaat de dorpsraad erom dat het woon- en leefklimaat in de dorpskern wordt verhoogd. Als twee verenigingen elkaar vinden is dat een prima resultaat. Ter plaatse is een werkgroep met vertegenwoordigers uit de drie partijen gevormd die een concreet plan gaan maken. Binnen een uur was men het met elkaar eens om gezamenlijk dit project op te pakken.

Tip de redactie
Heb je nieuws voor ons? Of het nu gaat om een leuk verhaal, een opmerkelijk bericht, iets dat speelt in de buurt of als je politie of andere hulpdiensten ergens ziet: laat het ons weten!

📧 Mail naar redactie@omroeparchipel.nl
📞 Bel naar 0187-682630
💬 Stuur een WhatsAppje naar 0187-609512
Foutje gezien of twijfel over een advertentie?
Zie je een fout in dit artikel, werkt iets niet goed of kom je een advertentie tegen die niet klopt? Laat het ons weten via redactie@omroeparchipel.nl. We kijken er graag naar.