Luister radio: Archipel in de ochtend of kijk live TV

Kweker eist schadevergoeding na windmolenbrand

Kweker eist schadevergoeding na windmolenbrand - FlakkeeNieuws Goeree-Overflakkee

Een spruitjeskweker uit Ooltgensplaat wil een schadevergoeding van 30.000 euro na de fatale brand in een windmolen, dit meldt RTV Rijnmond. Bij de brand kwamen 29 oktober 2013 twee monteurs om het leven. Een deel van de oogst op het land rond de molen werd onverkoopbaar, de 2,6 hectare met spruiten was door roetschade namelijk niet te verkopen.


Claims van de spruitjeskweker werden nog niet gehonoreerd. Dat komt, zegt de advocaat van de eigenaar van het windpark, omdat niet duidelijk wie verantwoordelijk is voor de brand: het windpark of het onderhoudsbedrijf dat de reparatie liet uitvoeren.

Het kan nog een paar maanden duren voordat het onderzoek is afgerond, aldus het Openbaar Ministerie en de Inspectie SZW. De twee technici zaten boven in windmolen toen de brand uitbrak. Zij konden zich niet meer in veiligheid brengen. De kweker heeft de schadevergoeding nodig om zijn bedrijf te kunnen voortzetten.

Laatste wijziging: 19:50 uur | Bron: RTV Rijnmond

Tip de redactie
Heb je nieuws voor ons? Of het nu gaat om een leuk verhaal, een opmerkelijk bericht, iets dat speelt in de buurt of als je politie of andere hulpdiensten ergens ziet: laat het ons weten!

📧 Mail naar redactie@omroeparchipel.nl
📞 Bel naar 0187-682630
💬 Stuur een WhatsAppje naar 0187-609512
Foutje gezien of twijfel over een advertentie?
Zie je een fout in dit artikel, werkt iets niet goed of kom je een advertentie tegen die niet klopt? Laat het ons weten via redactie@omroeparchipel.nl. We kijken er graag naar.