Luister radio: Ons Eiland, Altijd Dichtbij of kijk live TV

Eigen bijdrage Wmo-regiotaxi stijgt met ruim 50 procent

Eigen bijdrage Wmo-regiotaxi stijgt met ruim 50 procent - FlakkeeNieuws Goeree-Overflakkee

De eigen bijdrage voor de Wmo-regiotaxi binnen Goeree-Overflakkee wordt vanaf 1 september 2026 met ruim 50 procent verhoogd. Zowel het opstaptarief als het kilometertarief stijgen. Pashouders hebben hierover onlangs een brief ontvangen die door vervoerder Reizen Door Zeeland is verstuurd.

De Wmo-regiotaxi is bedoeld voor inwoners die door een beperking, ziekte of hoge leeftijd niet zelfstandig kunnen reizen. Via de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) helpt de gemeente deze inwoners mobiel te blijven.

Het opstaptarief op Goeree-Overflakkee gaat van € 1,58 naar € 2,38 en het tarief per kilometer gaat van € 0,19 naar € 0,29. Een inwoonster van Goeree-Overflakkee maakt zich zorgen om deze verhoging. “Voor veel mensen is de Wmo-regiotaxi geen luxe, maar een noodzakelijke voorziening. Zij zijn vanwege een beperking afhankelijk van dit vervoer voor medische afspraken, boodschappen of sociale contacten. Juist deze groep wordt nu geconfronteerd met hogere kosten als gevolg van gemeentelijke bezuinigingen”, geeft ze aan. Haar moeder in Nieuw Rijssenburg maakt ook gebruik van de taxi. “Wij kunnen het gelukkig wel betalen, maar ik denk dat er genoeg mensen zijn die dat niet kunnen.”

De gemeente geeft aan dat bezuinigingen de oorzaak zijn van deze verhoging. “We begrijpen als gemeente heel goed dat de hogere eigen bijdrage voor de Wmo-regiotaxi vervelend is. Het gaat ook om een forse verhoging. De gemeente moet de komende jaren bezuinigen. Dat heeft op veel gebieden gevolgen. Daarom heeft de gemeenteraad inderdaad besloten de eigen bijdrage voor de Wmo-regiotaxi nu in één keer te verhogen.”

Wel geeft de gemeente aan dat de eigen bijdragen slechts een klein deel van de totale kosten van de Wmo-regiotaxi dekken. “De kosten zijn meer dan 1 miljoen euro. Ook na de tariefsverhoging blijft de gemeente het grootste deel van de kosten betalen.” Volgens de gemeente wordt ook na de verhoging nog altijd ongeveer 90 procent van de kosten door de gemeente betaald. Deze bezuinigingsmaatregel moet ruim € 37.000 opleveren. “Dat is boven op de inkomsten door de eigen bijdragen van ongeveer € 74.000 per jaar”, aldus de gemeente.

Bij de besluitvorming is meegewogen dat een hogere eigen bijdrage gevolgen heeft. “Daarbij is onderkend dat een hogere eigen bijdrage voor sommige inwoners een extra drempel kan zijn. Tegelijkertijd is gekeken naar de noodzaak om de oplopende Wmo-kosten beheersbaar te houden.”

Door de vergrijzing neemt de verwachting toe dat meer inwoners gebruik zullen maken van de regiotaxi. “Het uitgangspunt van de Wmo blijft dat inwoners eerst kijken wat zij zelf, of samen met hun omgeving, kunnen organiseren, bijvoorbeeld met het openbaar vervoer, familie, buren of via ANWB AutoMaatje. Als dat allemaal niet mogelijk is, blijft de Wmo-regiotaxi beschikbaar.”

Met de regiotaxi kunnen inwoners reizen over een afstand van maximaal dertig kilometer, waarbij het begin- of eindpunt op Goeree-Overflakkee ligt. De taxi rijdt zeven dagen per week van 07:00 tot 23:00 uur.

Tip de redactie
Heb je nieuws voor ons? Of het nu gaat om een leuk verhaal, een opmerkelijk bericht, iets dat speelt in de buurt of als je politie of andere hulpdiensten ergens ziet: laat het ons weten!

📧 Mail naar redactie@omroeparchipel.nl
📞 Bel naar 0187-682630
💬 Stuur een WhatsAppje naar 0187-609512
Foutje gezien of twijfel over een advertentie?
Zie je een fout in dit artikel, werkt iets niet goed of kom je een advertentie tegen die niet klopt? Laat het ons weten via redactie@omroeparchipel.nl. We kijken er graag naar.