Terug naar agenda overzicht...
Beelden en verhalen uit de Watersnoodramp van 1953 op groot scherm
maandag 16-02-2026 14:00 uur
Maandagmiddag 16 februari 2025 organiseert PCOB Goeree-Overflakkee in gebouw De Hoeksteen in Middelharnis een bijeenkomst die in het teken staat van de Watersnoodramp van 1953. De middag begint om 14:00 uur en is bedoeld voor leden en andere belangstellenden die meer willen horen en zien over de impact van de ramp op Goeree-Overflakkee.
Tijdens de bijeenkomst worden historische foto’s van het eiland getoond, aangevuld met fragmenten uit de bekende Boomsma-film. De presentatie wordt verzorgd door Bertrand van den Boogert, vrijwilliger bij het Streekmuseum. Hij geeft toelichting bij de beelden en gaat in gesprek met het publiek over de gebeurtenissen en verhalen uit die tijd. Er is ruimte voor het delen van herinneringen, persoonlijke ervaringen en familieverhalen.
Een deel van het fotomateriaal uit 1953 is nog niet volledig geïdentificeerd. Bezoekers worden daarom uitgenodigd mee te kijken en te helpen bij het herkennen van personen op de foto’s. Ook kunnen bezoekers eigen foto’s of documenten uit 1953 meenemen. Wie materiaal vooraf digitaal wil aanleveren, kan dit per e-mail sturen naar bertrand@streekmuseum.nl, zodat het tijdens de bijeenkomst kan worden getoond.
Van den Boogert is projectleider van De Watersnood door Kinderogen, een initiatief van het Streekarchief, het Streekmuseum en de Universiteit Utrecht. Binnen dit project worden foto’s en verhalen over de Watersnoodramp op Goeree-Overflakkee verzameld en vastgelegd, zowel uit zwaar getroffen dorpen als uit dorpen die droog bleven. De herinneringen worden samengebracht op een digitale kaart.
De entree bedraagt € 2,50 voor leden en € 5,- voor niet-leden.