Niet zwemmen in de Krammer en de Grevelingen
De provincie Zuid-Holland heeft een zwemverbod afgekondigd voor de Krammer bij Oude-Tonge. Oorzaak is de aanwezigheid van ziekteverwekkende bacteriën (E-coli). Daarnaast wordt een negatief zwemadvies afgegeven voor de Grevelingen bij Herkingen en Plas Slingeland bij Goudriaan wegens ziekteverwekkende bacteriën (I-enterococcen).
Gezondheidsklachten
Ziekteverwekkende bacteriën kunnen binnen 12 uur na het zwemmem in dit water gezondheidsklachten veroorzaken zoals maag- en darmklachten, hoofdpijn, koorts en oorontsteking.
Arts raadplegen
De provincie adviseert zwemmers die gezondheidsklachten hebben naar een arts te gaan.
Meer informatie
Actuele informatie is te vinden op de website van de provincie Zuid-Holland
www.zuid-holland.nl/zwemwater en op NOS-teletekstpagina 725. De zwemwater telefoon (070-441 75 50) is op werkdagen bereikbaar tussen 8:30 en 16:30 uur. Men kan hier terecht met alle vragen over zwemwater en het melden van gezondheidsklachten. Vragen kunnen op per email gesteld worden via zwemwater@pzh.nl.
Tip de redactie
Heb je nieuws voor ons? Of het nu gaat om een leuk verhaal, een opmerkelijk bericht, iets dat speelt in de buurt of als je politie of andere hulpdiensten ergens ziet: laat het ons weten! Mail naar redactie@omroeparchipel.nl, bel naar 0187-682630 of stuur een WhatsAppje naar 0187-609512.
Vrijdag 29 mei 2009