Luister radio: Archipel bij nacht of kijk live TV

Noodweer richt veel schade aan

Foto

De harde wind, de grote hoeveelheid regen en de onweersbuien hebben in de nacht van maandag 25 mei op dinsdag 26 mei 2009 aardig wat schade aangericht op Goeree-overflakkee. De brandweer werd deze nacht meerdere malen ingezet voor diverse hulpverleningen.

In Middelharnis rukten de korpsen uit voor hulp bij wateroverlast aan het Louis Boumeesterplein en de Westerlijke Achterweg. Achthuizen had te kampen met wateroverlast aan de Bommelsedijk en in Den Bommel hielp de brandweer bij ontstane schade door de wind aan de Molendijk. De onweersbuien zorgden voor een mooi schouwspel aan de hemel, maar ook voor ellende aan de grond. De bliksem zocht deze nacht talloze keren de aarde op. Rond de klok van 01:00 uur lag de gemiddelde inslagfrequentie in Nederland op ongeveer 24 keer per minuut. Onder andere in een huis aan de Berberis te Dirksland en aan de Goereeseweg te Goedereede sloeg de bliksem in. Hierdoor raakten de daken beschadigd en heeft de brandweer geassisteerd om de daken waterdicht te maken, meldde een brandweerwoordvoerder. Door de inslag raakte electronische apparatuur onbruikbaar. Maar er onstond gelukkig geen brand.

Op de foto: auto vast door afgebroken takken in Den Bommel

Tip de redactie
Heb je nieuws voor ons? Of het nu gaat om een leuk verhaal, een opmerkelijk bericht, iets dat speelt in de buurt of als je politie of andere hulpdiensten ergens ziet: laat het ons weten! Mail naar redactie@omroeparchipel.nl, bel naar 0187-682630 of stuur een WhatsAppje naar 0187-609512.