Luister radio: Stromen van Zegen op Zondag of kijk live TV

Orkest De Hoop uit Stellendam wint Vlaams open fanfarekampioenschap

Orkest De Hoop uit Stellendam wint Vlaams open fanfarekampioenschap - FlakkeeNieuws Goeree-Overflakkee

Fanfareorkest De Hoop uit Stellendam heeft de eerste prijs behaald in de superieure afdeling van het Vlaams open fanfarekampioenschap, op zaterdag 14 maart 2026. Het orkest voerde een programma uit van originele fanfarewerken, waaronder twee stukken die speciaal voor De Hoop zijn geschreven. Met dit resultaat begint de vereniging feestelijk aan haar 130-jarig bestaan.

Het orkest speelde onder leiding van dirigent Anne van den Berg onder andere het tweede deel van Living Heritage van Jan de Haan, getiteld Memories of the past, en Stemmingen van Sander van Dorst. Daarnaast werden Headstrong van Dennis Hazenoot en het verplichte werk Ostinati van Jan van der Roost uitgevoerd. De jury, bestaande uit Bert van Thienen, Jan van der Roost en Danny Oosterman, prees de kwaliteit van het orkest, de solisten, de orkestklank en de manier waarop de verschillende werken werden vertolkt.

Als winnaar van de superieure afdeling ontving De Hoop een diploma, juryrapporten, diverse vouchers en een speciaal ontworpen kunstwerk van kunstenares Lieve Krols. Het kunstwerk krijgt een prominente plek in de prijzenkast van het orkest. Met dit resultaat kijkt De Hoop terug op een succesvol optreden en een bijzondere start van het jubileumjaar.

Tip de redactie
Heb je nieuws voor ons? Of het nu gaat om een leuk verhaal, een opmerkelijk bericht, iets dat speelt in de buurt of als je politie of andere hulpdiensten ergens ziet: laat het ons weten!

📧 Mail naar redactie@omroeparchipel.nl
📞 Bel naar 0187-682630
💬 Stuur een WhatsAppje naar 0187-609512
Foutje gezien of twijfel over een advertentie?
Zie je een fout in dit artikel, werkt iets niet goed of kom je een advertentie tegen die niet klopt? Laat het ons weten via redactie@omroeparchipel.nl. We kijken er graag naar.