Luister radio: Ons Eiland, Altijd Dichtbij of kijk live TV

Den Bommel verliest in slotfase uit bij Bruse Boys

Foto

Den Bommel heeft zaterdag 29 november 2025 opnieuw in de slotfase duur puntenverlies geleden. Op bezoek bij koploper Bruse Boys ging het voor de vijfde keer dit seizoen mis in de eindminuten: 1-0. Pas in de 87e minuut wist Aart de Waal de ban te breken, nadat Den Bommel lange tijd knap stand had gehouden en zelfs regelmatig gevaarlijk werd in de omschakeling.

Beluister hier de audio.

Bruse Boys begint fel, Den Bommel bijt zich terug
Op Sportpark Volharding begonnen de gastheren sterk. Al na vijf minuten moest een bal van de lijn worden gehaald om een vroege achterstand te voorkomen. Den Bommel, dat meerdere basisspelers miste (onder andere Ruben Dos Santos, Thomas Engels en Patrick Verolme), herstelde zich echter goed en kreeg via Jelle van Gils en Johnno Bakker kansen om de score te openen.

De wedstrijd speelde zich lang af op het middenveld. De ploeg van trainer Dennis van Gils verdedigde compact en hield het veld klein, waardoor Bruse Boys moeilijk tot vloeiende aanvallen kwam. Halverwege de eerste helft viel Wouter Bakkelaar uit met een schouderblessure, waarna Luca van der Boogert zijn positie innam.

Tweede helft gelijk op, maar slot weer fataal
Na rust bleef Den Bommel georganiseerd en compact spelen. Ook de koploper hield moeite om kansen te creëren, terwijl Den Bommel via enkele counters dreigend bleef. Toch viel de goal aan de andere kant: via enkele schijven kwam de bal in minuut 87 voor de voeten van nummer 10 Aart de Waal, die met een geplaatst schot keeper Sander van Reijn kansloos liet.

In de slotminuut kreeg Den Bommel nog een mogelijkheid op de gelijkmaker, maar de bal viel niet goed. Bruse Boys kreeg op zijn beurt nog een kans op 2-0, maar de stand bleef 1-0.

Teleurgestelde maar strijdlustige Van Gils
Trainer Dennis van Gils was na afloop duidelijk teleurgesteld, maar trots op de uitvoering van zijn ploeg: “Een goed resultaat zat er gewoon in. Bruse Boys had het lastig met ons. Niets wees erop dat we zouden verliezen. En dan valt hij weer in de laatste minuten… het is bijna ongelooflijk,” aldus de oefenmeester, verwijzend naar eerdere late verliezen tegen Tholense Boys, SSS, Klundert en Steenbergen. Hij noemt de huidige lage rangschikking “geflatteerd en een geval van pech”.

Cruciaal duel met Stellendam
Den Bommel blijft door de nederlaag op plek dertien. De druk op de ploeg neemt toe met het oog op het thuisduel tegen Stellendam op 6 december, een directe concurrent in de strijd om handhaving.

Beluister nu via Spotify.

Tip de redactie
Heb je sportnieuws voor ons? Laat het ons weten! Mail naar sportredactie@omroeparchipel.nl.