
Voor de meeste duivencoaches die gespecialiseerd zijn in de marathonvluchten (>900 km) staat het eerste weekend van juli 2025 al ver van tevoren omcirkeld. Dan staat namelijk de vlucht vanuit Barcelona op het programma. Zoals al eerder vermeld, is Barcelona voor de duivencoaches wat de Tour de France is voor wielrenners. Alleen het meedoen aan deze vlucht is al prachtig en het behalen van een goed resultaat is geweldig.
Maandagavond 30 juni 2025 werden er voor deze internationale vlucht 15.598 duiven ingekorfd. Onder deze duiven bevinden zich er 31 van PV de Combinatie.
Vrijdagmorgen 4 juli 2025 kregen de duiven om 07:45 uur onder prachtige omstandigheden het sein tot lossen te horen, de manden gingen open en de duiven konden aan de lange weg naar hun hok en baasje beginnen. Gezien de wind en temperatuur zou het een pittige vlucht gaan worden.
Zaterdagmorgen vroeg kwam de eerste melding in Noord-Frankrijk binnen.
Het duurde tot 10:48:12 dat de eerste melding bij PV de Combinatie binnenkwam, deze was van Piet de Vogel uit Oude Tonge. Een kleine twee minuten later, om 10:50:09, kwam onder toeziend oog van een aantal trouwe supporters bij Jan Polder de doffer NL21-1166434 zeer gemotiveerd aan en uit het niets flitste deze bijna zonder de plank te raken naar binnen en in no-time zat hij op zijn broedsel (eieren) van 10 dagen waarop hij de maandag daarvoor was vertrokken. Het werd even heel spannend wie zou winnen, zo’n close finish op een afstand van ruim 1.140 km. De gemiddelde snelheid van de duif van Piet de Vogel was 55,026 km per uur en die van de '434 van Jan Polder was 55,308 km per uur. Met een kleine voorsprong wint Jan Polder opnieuw een Grote Prijs vlucht en nu die van Slagerij van Zuidland.
Een paar uur later arriveerde ook de duivin van de '434, zodat het koppel weer bij elkaar is en duivencoach Jan Polder enorm in zijn sas was door deze hereniging van een goed koppel duiven. Deze 4-jarige doffer had al eerder een knappe prijs gewonnen vanuit Perpignan en nu met een 1e prijs Samenspel Zuid-Hollandse Eilanden en 24e Nationaal bevestigt hij zijn kwaliteit. De vader van deze duif komt uit de eigen ingeteelde stam duiven en de moeder komt van Jaap en Gert Koese, van het soort van de Gebr. Hagens uit Achthuizen.
Ondanks dat Barcelona een zware vlucht was vanwege de hoge temperaturen en de tegenwind, arriveerde de duif in een nog uitstekende conditie.
Met een goede voorbereiding en een goede begeleiding kunnen duiven veel aan.
Zo krijgt de Grote Prijs Slagerij van Zuidland een geweldige winnaar en pakt Piet de Vogel zowel de 2e als de 3e prijs en kan ook hij terugkijken op een prima vlucht.
Tip de redactie
Heb je sportnieuws voor ons? Laat het ons weten! Mail naar sportredactie@omroeparchipel.nl.
Dinsdag 22 juli 2025