
De Grote Prijs SVB Flakkee stond eerst op de overnachtfondvlucht vanuit St. Vincent. Echter, deze vlucht werd uitgesteld naar zondag, waardoor de Grote Prijs SVB Flakkee is doorgeschoven naar het weekend van vrijdag 4 juli en zaterdag 5 juli 2025. Op deze datum zou de vlucht vanuit Cahors-Bressols worden vervlogen. Deze losplaats ligt in Zuid-Frankrijk, iets ten noorden van Toulouse, op circa 895 km hemelsbreed van Goeree-Overflakkee.
Op dinsdag 1 juli 2025 moesten de duiven die zouden deelnemen aan de nationale vlucht vanuit Cahors/Bressols worden ingekorfd. In totaal werden in Nederland 18.140 duiven voor deze vlucht ingezet. Hieronder bevonden zich ook 147 duiven van 19 duivencoaches van PV De Combinatie te Middelharnis.
De weersvooruitzichten waren goed en de verwachting was dan ook dat de duiven op vrijdag 4 juli gelost zouden kunnen worden.
Op de bewuste vrijdag was het weer op de losplaats en op de vliegroute prima, zodat de duiven om 12:00 uur de vrijheid kregen om de weg naar huis zo snel mogelijk te bereiken. Het zou, gezien de wind, een pittige vlucht worden en de verwachting was dan ook dat de duiven niet heel erg vroeg zouden komen op zaterdagochtend.
De spanning steeg, zeker toen er op de landelijke meldlijst te zien was dat er enkele duiven in Nederland waren gearriveerd.
Gelijk met deze overnachtfondvlucht moesten er ook jonge duiven thuiskomen vanuit Duffel. Deze waren om kwart voor 8 gelost.
Kees Klink stond bij zijn hok in Den Bommel zijn jonge duiven binnen te roepen en hij zag in een schim zijn doffer NL23-9288460, de 3e getekende van de 8 ingekorfde duiven, nog net in het andere hok naar binnen duiken, en deze doffer werd om 09:12:04 geconstateerd. Dit bleek de eerst gemelde duif te zijn, niet alleen bij PV De Combinatie, maar ook van Samenspel Zuid-Hollandse Eilanden. Tevens dus winnaar van de Grote Prijs Schoorsteenveegbedrijf Flakkee. Een geweldige prestatie van deze doffer, welke enkele weken daarvoor vanuit Bordeaux ook prima presteerde met een 5e prijs. Deze doffer, gekweekt uit duiven van L. Blendea (satelliethok van comb. Verweij-de Haan) met onder andere Messi en Red Rose als voorouders, is vanaf het begin van het seizoen tot twee weken voor Bordeaux alle vluchten mee gegaan en heeft zo voldoende trainingsarbeid kunnen leveren wat nu zijn vruchten afwerpt. Vorig jaar is deze doffer op twee overnachtvluchten ingezet en vloog op beide vluchten prijs. Een topper op het hok van Kees en Janet Klink die nu winnaar is van de Grote Prijs SVB Flakkee. Bram Schuurman pakt met zijn geweldige duivin ‘227 de 2e prijs en de 3e en 4e prijs zijn voor Piet de Vogel met twee veelbelovende jaarlingen.
Tip de redactie
Heb je sportnieuws voor ons? Laat het ons weten! Mail naar sportredactie@omroeparchipel.nl.
Dinsdag 15 juli 2025