Luister radio: Stromen van Zegen op Zondag of kijk live TV

NTVV komt tekort tegen sterk ZBVH

NTVV komt tekort tegen sterk ZBVH - Sport Goeree-Overflakkee

NTVV heeft zaterdagmiddag 14 maart 2026 op sportpark De Kopernis een nederlaag geleden tegen ZBVH. De ploeg uit Nieuwe-Tonge moest in de 18e speelronde van de vijfde klasse E haar meerdere erkennen in de bezoekers: 1-3. Pas vlak voor tijd wist Jens van Es nog de eer te redden voor de thuisploeg.

Beluister hier de audio.

De wedstrijd begon moeizaam voor NTVV. ZBVH kwam sterk uit de startblokken en zette de thuisploeg direct onder druk. Al in de achtste minuut resulteerde dat in de openingstreffer voor de bezoekers, die daarmee al vroeg een 0-1-voorsprong namen. In het vervolg van de eerste helft had NTVV grote moeite om onder de druk van ZBVH uit te komen. De bezoekers domineerden het spel en creëerden meerdere kansen. Dat het bij rust slechts 0-1 stond, was volgens de NTVV-staf mede te danken aan doelman Davy Schellevis.

Assistent-trainer Youri Kieivit was na afloop kritisch op het optreden van zijn ploeg in de eerste helft. “Ik denk dat we terecht hebben verloren en het is ook geen schande om van zo’n ploeg te verliezen, want ik vond het echt een hele sterke, bewegende, fysieke ploeg.” Over de moeizame eerste helft was hij duidelijk. “In de eerste helft was het gewoon aan alle kanten slecht. Misschien is dat ook wel de verdienste van ZBVH.”

Na rust liet NTVV een ander gezicht zien. De thuisploeg speelde met meer energie en wist zich beter staande te houden. Toch viel in de 72e minuut opnieuw een doelpunt voor de bezoekers, die daarmee de voorsprong verdubbelden naar 0-2. Toen ZBVH in de 87e minuut ook nog de 0-3 maakte, leek een ruime nederlaag onafwendbaar. NTVV wist echter kort voor tijd nog iets terug te doen. Jens van Es profiteerde van een fraaie pass en bepaalde de eindstand op 1-3.

Kieivit kon die treffer wel waarderen. “Dat was wel fijn dat we in ieder geval nog een eretreffer maken. Dat was een heel mooi doelpunt. Een keurige bal van Lars, die hij keurig afmaakte.” Volgens de assistent-trainer lag de basis voor de nederlaag vooral in het begin van de wedstrijd. “Vandaag lag het gewoon echt aan de inzet in de eerste helft. Dan kijk je al na twee minuten tegen een achterstand aan. Dan loop je achter de feiten aan.” Toch zag hij ook positieve punten in het tweede bedrijf. “In de tweede helft hebben de jongens het goed opgepakt. Dat nemen we gewoon mee.”

NTVV staat na achttien wedstrijden op de achtste plaats in de vijfde klasse E met 25 punten. Volgende week wacht voor de ploeg uit Nieuwe-Tonge een uitwedstrijd tegen NBSVV.

Beluister nu via Spotify.

Tip de sportredactie
Heb je sportnieuws voor ons? Of het nu gaat om een wedstrijdverslag, een opvallende prestatie, een aankondiging of iets anders uit de lokale sportwereld: laat het ons weten!

📧 Mail naar sportredactie@omroeparchipel.nl
Foutje gezien of twijfel over een advertentie?
Zie je een fout in dit artikel, werkt iets niet goed of kom je een advertentie tegen die niet klopt? Laat het ons weten via sportredactie@omroeparchipel.nl. We kijken er graag naar.