WFB praat zichzelf uit de wedstrijd en verliest van Hekelingen
Ze hebben er even op moeten wachten, maar de eerste Ouddorpse nederlaag in competitieverband is een feit. Dat was na 12 april 2025 niet meer voorgekomen. Toen verloor WFB van NBSVV (4-2), afgelopen zaterdag 15 november 2025 hield Hekelingen de punten op Sportpark Het Spui (2-1). Vooraf had niemand serieus rekening gehouden met sportieve averij. Na knappe resultaten tegen Simonshaven en Rockanje keek WFB juist met vertrouwen uit naar het treffen met het matig presterende Hekelingen.
De Ouddorpers begonnen dan ook goed aan de wedstrijd. Een flitsende aanval via Bryan Westhoeve, Sjors de Bakker en Rowan Breen eindigde in een enorme schietkans voor Stas Haverkamp. De buitenspeler stuitte uiteindelijk op keeper Collin Dirven. Daarna zakte WFB wat in en dat gaf de thuisploeg het vertrouwen dat er tegen de nummer 2 van de competitie wat te halen viel. Na een snelle vrije trap schoot Mareo Gajadhar Hekelingen bijna op voorsprong. Zijn poging ging nog net voorlangs. Bij de volgende kans was het wel raak. Een voorzet van Bodi de Ronde viel voor de voeten van Mick Erkens. De aanvaller kapte vervolgens zijn directe tegenstander Stefan Nagtegaal uit en schoof de bal onhoudbaar in de korte hoek.
Dit was voor menig WFB-speler het startsein om verbaal met modder te gooien. Naar elkaar, de tegenstander en de leidsman. Zo had het spektakel meer weg van een aflevering van De rijdende rechter, dan een voetbalwedstrijd. Waarbij arbiter Samet Ibryam ongewild de rol van Frank Visser vertolkte en recht moest zien te spreken tussen de ruziënde kemphanen. Dit keer niet over de hoogte van een heg, maar over tackles, vrije trappen, corners en (niet gegeven) strafschoppen. Zo’n beetje alles bleek voer voor discussie voor de Ouddorpers.
Na de thee (en ongetwijfeld een donderspeech van trainer Arjan Vuik) werd het er niet beter op. Wat heet: binnen twee minuten lag de bal op de stip voor het Ouddorpse doel. Keeper Daan Orgers vloerde Niels van Scholl bij een poging om een vijandelijke aanval onschadelijk te maken. Ook dat was weer een aanleiding voor gemopper, maar een scheidsrechterlijke beslissing komt nu eenmaal niet tot stand via een debat in een focusgroep. Dus de penalty bleef staan. Scholl schoot de bal onberispelijk in de hoek.
WFB deed na een uur spelen nog wel wat terug. Een steekpass van Haverkamp werd beheerst afgerond door Breen. Hierdoor staat hij, na alle acht gespeelde wedstrijden in de competitie, op het wedstrijdformulier als doelpuntenmaker. Deze keer was dat echter niet voldoende voor een resultaat. In het restant kwam WFB niet meer tot uitgespeelde kansen. Wel hadden ze nog graag een strafschop gehad, maar de scheidsrechter was het Ouddorpse gebakkelei beu en liet doorspelen.
WFB liep dus tegen de eerste nederlaag van het seizoen aan en voor de trainer wordt het komende week nog flink puzzelen om tegen FC Vlotbrug beter voor de dag te komen. Voor de wedstrijd zag hij namelijk Jakko van Heest geblesseerd uitvallen en in de slotfase kreeg Stefan Nagtegaal, die op dezelfde positie speelt als Van Heest, zijn tweede gele kaart. Laatstgenoemde zal de topper dus vanaf het terras aanschouwen en als WFB een beetje pech heeft, houdt Van Heest hem gezelschap.
Tip de redactie
Heb je sportnieuws voor ons? Laat het ons weten! Mail naar sportredactie@omroeparchipel.nl.
Maandag 17 november 2025